7 дена – 7 кила


Оваа диета се базина на јајца и на пилешко место, што секој организам не може да ги поднесе во толкави количини.

ЗАТОА, не применувајте ниедна диета или режим на искрана, без консултација со лекар.

17533_dijeta_shutterstock_17076025_iffНеделно мени:

Понеделник
Појадок: 2 портокали, 2 варени јајца, 1 чаша кисело млеко.
Ручек: варено пилешко 200 гр, 1 чаша кисело млеко.
Вечера: 1 портокал, 1 варено јајце, варено пилешко 150 гр.

Вторник
Појадок: 2 варени јајца, 1 чаша фреш од лимони.
Ручек: 1 грејпфрут, печена риба 150 гр, 1 чаша минерална вода.
Вечера: 2 варени јајца, 1 грејпфрут, 1 чаша млеко.

Среда
Појадок: 1 чаша минерална вода со една лажица сок од лимон, 2 варени јајца.
Ручек: варено телешко месо 200 гр, 1 грејпфрут.
Вечера: 3 варени јајца, 1 чаша минерална вода.

Четврток
Појадок: кајгана од 3 јајца и мешан зеленчук.
Ручек: салата, варено пилешко 150 гр.
Вечера: 2 портокали, 1 варено јајце, 1 чаша минерална вода.

Петок
Појадок: салата од 2 варени моркови, 2 јајца, 1 лажица павлака.
Ручек: 2 свежи моркови, 1 чаша сок од портокал.
Вечера: морска риба 100 гр со сок од лимон, 1 варено јајце, 1 чаша минерална вода.

Сабота
Појадок: кисело млеко 150 гр, 1 чаша сок од мешани цитруси.
Ручек: 2 варени јајца, 2 грејпфрута.
Вечера: само минерална вода.

Недела
Појадок: грејпфрут, 2 варени јајца.
Ручек: варено телешко 200 гр, 1 портокал.
Вечера: само минерална вода.

Vest.mk

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1