Адел ќе ја пее насловната нумера за Џемс Бонд


Британската пејачка Адел потврдила дека ја прифатила понудата и ќе ја пее насловната нумера за Џемс Бонд “Skyfall”.

Се уште не е познат насловот на нумерата. Во игра се два – “Skyfall” и “Let the Sky Fall”.

Адел ќе пее балада која како и сите досегашни насловни нумери на Бонд филмовите ќе биде драматична. Откриено е само дека музиката ќе изобилува со дувачки инструменти. Екипата на Бонд изјавила дека и е чест што токму најдобрата пејачка во моментов ќе ја пее насловната нумера и очекуваа таа да биде хит.

Адел на својот твитер профил објавила и фотографија како пред себе ги има нотите од насловната Бонд песна – еве ја фотографијата.

Share Button

Tags: , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1