Руски нарко дилер уапсен во Бар


Црногорската полиција уапсила руски нарко дилер, кого Русија го бара со меѓународна потерница.

Русикиот државјанин Алексеј Бар Лучников, 36 годишен бил уапсен во Бар, по него се трагало преку интерпол, по распишана потерница од Москва.

Се бара за трговија со дрога и издржување затворска казна. Осуден е на казна од шест години затвор.

Полицијата во Подгорица го притворила дилерот и ќе и биде испорачан на Русија.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1