Аеродром утре ќе биде без вода


Поради уличен дефект на водоводна мрежа утре, сабота, без вода ќе останат дел од корисниците од општина Аеродром, соопштуваат од Јавното претпријатие „Водовод и канализација“.90718_voda-iz-cesme_f

Од претпријатието велат дека од 8:30 часот, па се до отстранување на дефектот, без вода ќе останат жителите меѓу булеварите АСНОМ и Србија во општина Аеродром.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1