Пред 30 години и’ ветив дека ќе ја заколам


Нови детали за убиството во Иваница. 63- годишниот Мишо Драшковиќ е уапсен поради сомневање дека во спалната соба ја заклал својата сопруга Роксана. Ова злосторстов е откриено откако соседката слушнала крици од несреќната жена и веднаш повикала полиција.

Откако полицијата дошала на на местот на злосторството и го уапсиле Мишо тој ладнокрво рекол:

ubistvo srbija„Јас ова и го ветив пред 30 години“.

Се’ уште не се познати мотивите за убиството.

Соселаните раскажуваат дека Роксана била жена за пример и сама си ги одгледала своите три ќерки додека Милош живеел во Обреновац.

Српските медиуми пишуваат дека брачниот пар долги години живеел разделено. Мишо се вратил во селото каде што живеела неговата сопруга минатата година, а сосeдите сведочеле дека често ја малтретирал жената. Последен пат вчера со чекан ја скршил вратата од собaта на жената и влегол внатре и бил насилен.

Роднините на убиената велат дека мотив за убиството е тоа што жената деновиве му кажала дека планира да поднесе барање за развод и дека ја подготвува документацијата.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1