Агрон Буџаку разрешен, повеќе не е амбасадор на Македонија


Со указ од македонскиот претседател Ѓорге Иванов, Агрон Буџаку е разрешен од функцијата амбасадор на Македонија во Франција.agron budjaku

Неговата функција како амбасадор во Француската Република завршува заклучно со 4. декември оваа година.

Буџаку за македонски амбасадор во Франција е именуван во 2009. година, откако претходно беше министер за транспорт и врски.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1