Албанските навивчи го поздравија убиството на Марко – Почивај во пеколот М.И.


Албански навивачи овој викенд направија неверојатен и морбиден гест, откако на трибините го поддржаа убиството на младиот Марко Ивковиќ кое се случи во Турција минатата седмица пред стартот на кошаркарскиот меч помеѓу Галатасарај и Црвена Звезда.
Тие објавија транспарент на кој стоеше: „Добра работа Аслан! Почивај во пеколот М.И“.
500navivaci-albanci
Инаку, УлтрАслан е навивачката група која е главна на трибината на Галатасарај и која многу веројатно е вмешана во убиството на младиот Србин.
Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1