Албанци од Косово масовно купуваат станови во Македонија


Во последниве неколку месеци Албанците од Косово и Метохија масовно купуваат недвижнини во Македонија, а оние со „подлабок џеб“ не прашуваат цена за имотите на атрактивни локации, тврдат од агенциите за недвижнини, пренесуваат македонските медиуми, објави Танјуг.

Недвижнини се купуваат во Тетово, Гостивар и во Скопје, но и во Охрид.

Последниве месеци, граѓаните масовно се иселуваат од Косовоkosovski-albanci-begaat-ungarija-04

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1