Американците знаат повеќе од нас – Амбасадата на САД: Сочувство за загинатите полицајци и граѓани!


Додека властите не го соопштуваат билансот на повредени од престрелката во куманово, амбасадата на САД во Скопје изрази сочувство до семејствата на загинатите.

„Длабоко жалиме за загубите на човечки животи во врска со акциите во и околу Куманово и го изразуваме нашето сочувство кон семејствата на загинатите полицајци и граѓани, како и кон оние кои се повредени. Ја следиме состојбата и сме во постојан контакт со властите и со политичките лидери. Ги повикуваме граѓаните да останат смирени и да дозволат утврдување на фактите“, соопшти амбасадата на САД во Скопје, се наведува во реакцијата од амбасадата на САД, јави Алфа

g_sad-ambasada

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1