АМСМ: Ни под разно не тргнувајте по стариот пат за Велес


АМСМ денеска препорача возачите да не го користат стариот пат од Скопје до Велес, бидејќи тој е во многу лоша состојба и веќе има патник кој заглавил обидувајќи се да стигне до Велес.

Препораката на АМСМ уследи откако со часови се создава голема колона на автопатот Скопје-Велес поради голем одрон на патот. Засега не се знае за колку време ќе биде расчистен одронот.

Километарска колона: Заглавени патници на патото Катланово – Велес – Голем одрон (Фото)odron2

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1