Андријана Лима сака да се разведе од Марко Јариќ


Андриана Лима наводно сака судска разделба од српскиот кошаркарски ас Марко Јариќ,според објавата на германското списание Интервју.

lima jaricОвие гласини се дополнително потпалени со шпекулациите дека таа во последно време е во прегратките на рок ѕвездата Лени Кравиц.

Интервјуто ќе излезе во априлското издание на германското списание Интервју, со наслов „Тајните на Андриана“.

До сега немало никакви коментари од страна на парот, освен тоа што манекенката преку Твитер вчера им се заблагодарила на новинарската екипата на Интервју за одличната насловна страница и убавиот разговор кој го воделе.

Парот е во брак од Св.Трифун 2009 година, кога се заколнаа на верност.

Во мај истата година Адриана стана државјанка на Србија. Првата ќерка, Валентина ја добија на 15 ноември, а на 12 октомври на свет дојде и нивната втора ќерка, Сиена.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1