Апсења низ Македонија, голема акција во тек


Македонската полиција во соработка со полицијата на друга држава спроведува акција за разбивање на меѓународна криминална група која се занимавала со шверц на наркотични средства.

apsenje lisici policija

Како што дознава Курир, во Македонија во моментов се вршат претреси на повеќе локации, а во земјата, која е дел од спроведувањето на акцијата, веќе се приведени неколку лица. Според првичните информации се работи за разбивање на криминална група слична на „Франкфурт мафија“.

Од МВР повеќе детали најавуваат во текот на денот, по завршување на акцијата.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1