Колку ајвар направил, колку кафиња испил – отчет на Пол Волерс


На заминување, американскиот амбасадор Пол Волерс, на невообичаен и модерен начин го синтетизираше тригодишниот мандат во Македонија.

Во инфографикот, објавен на официјалната фејсбук-страница на Амбсадата на САД, меѓу другото, може да се види и колку кафиња-еспресо испил (1.050), колку тегли ајвар направил (115), колку литри крв донирал (1,5), но и со колку градоначалници се сретнал (со сите).

polvolers1

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1