Апсење во Скопје – Кондовец приведен за тероризам


53-годишниот Алил Џафери  вечерва е приведен во полициска акција во скопско Кондово.apsenje lisici policija

Според Sitel.mk станува збор за последниот кондовец од групата на Агим Красниќи. Се барал за повеќе кривични дела меѓу кои за насилство и тероризам.

Се барал и за одлежување на затворска казна. Од МВР ја потврдуваат оваа информација,  но не откриваат повеќе детали.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1