Archive by Author

Видео: Ќе може да фотографираме со трепкање на очите ?!?

Замислете визир што ќе ги следи вашите очи, ќе се фокусира каде и да погледнете, а потоа фотографира кога два пати ќе трепнете со окото .Ова е новата идеја на ИРИС, концепт на Мими Зоу.

______________________________________________________________________________________________________

За што најчесто се нервираме?

Во денешно време, сите имаме брзо темпо на живеење, кое е наметнато од модернизацијата на овој век, поради што стресот на кој што секојдневно сме изложени е нормална појава.

______________________________________________________________________________________________________

Надал e болен – има Хова синдром

Иако на почетокот се веруваше дека повредата не е страшна, се покажа дека здравствени те проблеми на Рафаел Надал се многу посериозни.

______________________________________________________________________________________________________

Француска авиокомпанија од патниците барала пари за гориво

Екипажот на француската авиокомпанија Air France побара пари од патниците кои се упатиле кон Дамаск, бидејки во Сирија не им било дозволено за гориво да платат со кредитни картички, изјавија од компанијата. -На крајот успеавме некако да се договориме, велат од компанијата.

______________________________________________________________________________________________________

Во аптека ќе може да се набави контрацептивна пилула за мажи

Американски научници откриле молекула, позната како JQ1, што ги прави мажите неплодни, без да се намали нивната сексуална желба.

______________________________________________________________________________________________________

Шпански градоначалник со прекар “Робин Худ” – крадел храна за сиромашните

Градоначалникот на шпански град Marinalede, на кој граѓаните му го дадоа прекарот Робин Худ поради тоа што организирал кражби на храна по продавници и им ја делел на сиромашните, оваа недела пеш ќе тргне на турнеја во Андалузија, за да ги убеди и  другите локални лидери да се спротивстават на владините мерки за штедење.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1