Archive by Author

Видео: Ова се 20 најдобри македонски евергрин хитови

Избрани 20 македонски хитови кои ќе го носат епитетот најдобри евергрин песни.

______________________________________________________________________________________________________

Гаврилов го префрли радиото Канал 77 на синот – ќе го тужи СРД

Горан Гаврилов, брат на пратеничката од СДСМ, Билјана Казанџиска и официјално не е повеќе сопственик на радиото „Канал 77“. Го префрли радиото на синот.

______________________________________________________________________________________________________

Американец фатен со 262 артефакти кои сакал да ги изнесе од Македонија

Царинските службеници од скопскиот аеродром „Александар Велики” спречиле обид од земјата да бидат изнесени 262 вредни археолошки предмети.

______________________________________________________________________________________________________

Хуманитарен концерт на Уличните уметници на плоштад Македонија

Во 18 часот на плоштадот Македонија пред ресторанот „Пелистер“ ќе се одржи хуманитарен јавен настан со Уличните уметници под мотото „Од сиромашни за сиромашни“.

______________________________________________________________________________________________________

Сонце цел викенд – до 35 степени

Во Македонија ке биде сончево и топло. Слаб променлив ветар.

______________________________________________________________________________________________________

Македонец претепан од членови на неофашистичката партија во Солун

Македонец бил претепан денеска попладне во Солун од  членови на грчката неофашистичка партија Златна Зора, тврди за Нетпрес Стилјан Самарџиев, Македонец од Грција.

______________________________________________________________________________________________________

Повредени 3 рудари во рудникот „Саса“

Тројца рудари Александар А., Ванчо Е. и Бранко В,се повредени во рудникот за олово и цинк „Саса“ во Македонска Каменица, при одрон на камења во бушотина, информира Нова Македонија

______________________________________________________________________________________________________

Фото докази – на Марс имало река (Видео)

Роверот на НАСА – Curiosity испрати фотографии на кои се гледа речно корито на Марс. Според научниците ова е цврст доказ дека на Марс некогаш течела вода.

______________________________________________________________________________________________________

Фото/ Видео: Студентка ја продава невиноста за да изгради куќи за сиромашни – ќе се снима се

Бразилска студентка ја понудила на аукција својата невиност за да собере пари и да ги донира во хуманитарни цели. За градење на куќи за сиромашните во Бразил.

______________________________________________________________________________________________________

Испратил сочнен СМС по грешка на сите во именикот – го осудиле на 18 месеци затвор

Инструкторот по пливање, 24 годишниот Kreg Evans е осуден на затворска казна во времетраење од 18 месеци откако по грешка испратил еротска ,,сочна,, смс порака  на сите што ги имал во мобилниот.

______________________________________________________________________________________________________

Фото: Дедо претрча на пруга – за влакно не го удри експресниот воз

Овие фотографии се сведоштво за стравичниот момент кога еден постар човек одлучил да ја прескокне рампата иако знакот покажувал дека наближува експресниот воз.

______________________________________________________________________________________________________

1 годишно бебе во Македонија заразено со Западен Нил

  Дете на едногодишна возраст кое било хоспитализирано на Клиниката за детски болести, со треска и покачена температура, според лабараториските наоди е заболено од треската западен нил.

______________________________________________________________________________________________________

“Падна” еден од шефовите на косовската мафија

Еден од шефовите на косовската мафија, Енвер Сикирач е уапсен во Косово. Потерницата по него беше распишана за убиство на полицаец, организиран криминал…. Секирач претходно се криел во Ирска.

______________________________________________________________________________________________________

Нов газда на Канал 5, Вања Гавриловски, близок човек на Стоименови – Продадена или?

 Според порталот плус инфо името на новиот газда на Канал 5 е Вања Гавриловски

______________________________________________________________________________________________________

Потврдено – Канал 5 има нов газда, но не дечкото на Натали

Досегашниот сопственик на Канал 5, Емил Стојменов изјавил дека телевизијата е продадена и има нов сопственик, но тоа не е Турчинот Сердар Синлак, кој во Македонија стана познат како новото момче на манекенката Натали Грубовиќ.

______________________________________________________________________________________________________

Уапсен авторот на ,,Невиноста на муслиманите,, – Видео

Nakoula Basseley Nakoula, авторот на филмот „Невиност на муслиманите“, е уапсен во Лос Анџелес заради прекршување на условната казна.

______________________________________________________________________________________________________

До 2017 – 85 насто ќе користат интернет преку телефон

50 насто од светската популација до 2017 ќе користи интернет преку своите компјутери, а 85 насто преку преку 3G или 4G преку нивните мобилни телефони

______________________________________________________________________________________________________

Природни лекови против камен во бубрег и бешика

Многумина се мачат со камен во бубрегот или со болка на бешиката. Постојат неколку доста ефикасни, природни методи на лечење.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1