Archive by Author

Патници во авион на ЈАТ се искршиле од ќотек при слетување во Белград

Вистинска драма и паника меѓу патниците се случила вчера во авион на ЈАТ пред слетувањето во Белград. Авионот LH 6605 летал на линија Мајорка – Белград.

______________________________________________________________________________________________________

Видео совети – што ако имате помали батерии, како да одзатнете туш и др

Ова се совети кои секогаш може да ни се најдат.  На првото видео има совети како лесно да одвртите штраф со помош на ластиче. Потоа како со маслиново масло да отстраните боја од вашето тело.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Свирел песна од „Војна на ѕвездите“ на машината за перење

  Еве што се случува кога ќе оставите маж сам дома, а при тоа и да му оставите да стави алишта во машина за перење. Со оглед на тоа што нашол начин како да се занимава, јасно е на крај алиштата какви ќе бидат. Црни?    

______________________________________________________________________________________________________

Прва помош со тоа што имате дома против изгореници

Доколку сте заборавиле да нанесете крема за сончање и сте се заборавиле на сонце, огромна е веројатноста да изгорите. Кожата ќе ви стане црвена, топла и ќе почне да ве боли и чеша. Доколку не сакате да користите сретства од аптека, ние ви предлагаме неколку природни начини за да си помогнете.

______________________________________________________________________________________________________

Како е можно: Некои луѓе се сеќаваат на секој миг од својот живот!

Само 33 луѓе во светот имаат автобиографска меморија. Тие може да се сетат на секој момент од својот живот од десетина година па наваму.

______________________________________________________________________________________________________

Викендов дишете – од понеделник не чекаат 43 степени

Во периодот од недела до среда не очекува пораст на дневните температури. Македонија ке биде зафатена од нов топлотен бран кој ке ни донесе максимални дневни температури кои ке се движат од 33 до 43 степени, и ув индекс кој во вторник и среда ке достигне вредност 10.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Мистер ,,селанец,, – ова е кандидатот од Македонија

Епа зошто да нема избор за мис и мистер ,, селанец,, и тоа во светски рамки. Ова момче направило дури и своја видео презентација како кандидат од Македонија.

______________________________________________________________________________________________________

Листата на кодоши објавена – но на интернет де ја има де ја нема

Но во обид да ги прочитаме досиејата и да ве информираме наидовме на пречки. Имено линковите до лустрираните де ги има де ги нема на интернет.

______________________________________________________________________________________________________

Колку пари би ви требале за да живеете како Бетмен?

Доколку Бетмен беше вистинска личност, за да го води неговиот животен стил би му требале 682.450.750 долари. 

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Семеен бизнис, ќерката краде, мајката чува стража

Додека мајката го одвлекува вниманието на продавачката кон себе, нејзината ќерка успешно го краде мобилниот телефон.

______________________________________________________________________________________________________

Фото: Љубов и во здравје и во болест – секогаш заедно

Трогателна приказна и доказ дека љубовта не познава граници. Во добро и во лошо, во здравје и во болест секогаш заедно. Овој пар од Портланд не можеше да ја организира венчавката како што сакаат.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Полицаец што игра хит во Лондон

Дека во Лондон се е во функција на Олимпијадата и забавување на гостите од цел свет покажува и овој видео клип. Имено дури и полицајците имаат за задача да ги забавуваат туристите.

______________________________________________________________________________________________________

Објавени првите 2 досиеја на лустрирани соработници на тајните служби

  Лустраторите денеска ги објавија првите 2 досиеја на соработници со тајните служби. Прв на интернет се најде Слободан Угриновски со досие „Корбизје“ .

______________________________________________________________________________________________________

Ај оставете ги нашите олимпијци на мира – каде бевте да мрчите пред да заминат?

Каде бевме ние новинарите да вака остро ,,мрчиме,, пред да заминат нашите спортисти – да бараме – остро – да им се дадат повеќе пари, да им се обезбедат услови за тренинг.

______________________________________________________________________________________________________

Уапсен 76 годишен дедо кој орално задоволувал 64 год баба во јавен парк

Се напиле и ги обземала сексуална желба. Со оглед на фактот што на нивни години тоа не се случува често тие не сакале да ризикуваат и да чекаат да стасаат дома, туку одлучиле да му се израдуваат на моментот, без разлика што биле во јавен парк, изјавиле во полицијата.  

______________________________________________________________________________________________________

Марс во живо – одете на Марс со НАСА

На официјалната страници на НАСА има известување дека во живо ќе го пренесува слетувањето на Марс. Rover ќе слета на Марс оваа недела, 5 Август, слетувањето може да се следи ТУКА http://www.nasa.gov/home/index.html А ќе се емитува во живо во Њујорк на Time Square

______________________________________________________________________________________________________

Смртоносната ебола лесно може да се прошири во цел свет

Кампала е голем град, кој преку воздушни врски е поврзан кон целиот свет. Доволно е само еден заразен пациент, кој вирусот го добил само неколку часа претходно, да се качи во авион за Париз или Виена или да прошета низ аеродромот за болеста неконтролирано да почне да се шири по целиот свет, изјавил инфектологот доктор […]

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Некогаш најубави жени сега баби – говорат за модата, пластичната хирургија и убавината

Ние живееме во свет опседнат со младоста и убавината. Навистина е интересно да се чуе и види како сега изгледаат некогаш најславните убавици.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1