Archive by Author

Пожар во Кисела Вода

Според противпожарната бригада во Скопје во моментов гори сува трева на  пругата која ги поврзува Скопје и Велес во населба Кисела Вода.

______________________________________________________________________________________________________

Полицајка во бикини и калашников на грб – честа слика во Израел/ Фото

Згодни, во бикини, прекрасно тело и тешко наоружување на нивниот грб. На овие жени не сакате да им го земете местото на плажа.

______________________________________________________________________________________________________

Земјотрес 4.5 степени почуствуван во Македонија

Земјотрес со јачина 4.5 почуствуван и во Македонија. Земјотресот е со епицентар во местото Перник во Бугарија, на само 20 километри од Софија.

______________________________________________________________________________________________________

CNN репортажа за куќата на Мајка Тереза во Скопје

Новинарот на CNN Ник Робертс направи кратка репортажа за куќата на  Мајка Тереза во Скопје, која се емитуваше на популарниот канал CNN.

______________________________________________________________________________________________________

Нови измамени студенти останаа без ветената работа во Германија

Во писмото кое стигналo до редакцијата на Факултети.мк што го испратиле студентите стои дека им била ветена добро платена работа како чистачи во болница во Минхен, но како минувало времето сфатиле дека всушност се измамени и дека се дел од планот на организаторот за негова лесна заработувачка.

______________________________________________________________________________________________________

Неколку пожари беснееле во Македонија вчера

Во текот на вчерашниот ден пожари беснееле и во Катланово, Разловци, Желино и Матејче.

______________________________________________________________________________________________________

Скопје: Најден мртов маж со повреди на главата

  Вчера околу 08.00 часот во Скопје, кај поранешен автопазар, во близина на капијата на „Фершпед“ е најден машки труп, соопштува МВР.

______________________________________________________________________________________________________

Гужви на границата со Грција – се чека по минимум 30 мин

  На граничнитe премин кон Грција од утринава колони и чекање. Најмногу чекање има на граничниот премин „Богородица“ каде се чека и по 30 минути, соопштува АМСМ.

______________________________________________________________________________________________________

Се преврте противпожарно возило – повреден пожарникар

  57 годишниот пожарникар, Т.Д. од Скопје е повреден во сообраќајна несреќа вчера околу 1 часот по полноќ, во близина на викенд населбата „Перова Вода“.

______________________________________________________________________________________________________

Синот на Рамбо пронајден мртов

Додека легендарниот акционен херој Силвестер Сталоне го промовираше новиот хит „Потрошливите 2“ (Тhe Expendables 2) , полицијата на Лос Ангелес го пронашла трупот на најстариот негов син, Сејџ Сталоне(36), како лежи во неговиот апартман.

______________________________________________________________________________________________________

Туристи исчезнале во Бугарија

  Двајца израелски туристи исчезнаа без трага на територијата на Бугарија. Полицијата е на нога, во потрагата се вклучени и полициски кучиња.

______________________________________________________________________________________________________

Антибеби апчиња за да одложите циклус – внимателно !

Ова важи и за оние кои досега не пиеле контрацептивни пилули, а сакаат да го одложат менструалниот циклус. Зависно од нивната возраст, здравствената состојба како и обемот на крварење, гинекологот ќе препорача кој хормонски препарат е најдобар за нив. Автор M-r Ph Марија Петреска / Со цел менструалниот циклус да не го распие летниот одмор, […]

______________________________________________________________________________________________________

Фотографија на македонски фотограф го обиколи светот

Фотографијата ,, девојчиња скокаат во охридското езеро,, на Роберт Атанасовски, фоторепортер на порталот МКД.МК, за 24 часа  е објавена насекаде по светот.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Македонски реклами од `90

На времето немаше компјутерски обработки, немаше нашминкани реклами – тие беа едноставни, со препознатливи гласови.

______________________________________________________________________________________________________

Во Скопје ќе се бира мис и мистер на градот

Освен мис на Македонија, мис на охридското езеро, струшка убавица, ромска убавица – сега и градот Скопје ќе си има свои мисс и мистер.

______________________________________________________________________________________________________

Пит бул нападнал момче во Штип

Питбул вчера нападнал  26 годишно момче во Штип, јавува тв Ирис.

______________________________________________________________________________________________________

Хаос во Москва: Центарот под вода, 2 жртви, 2 деца повредени ФОТО/ВИДЕО

Голема бура ја зафати Москва. Од гром загинале 2 работници. Обилните дождови комплетно го парализирале градот кој е под вода. Повредени се и 2 деца.

______________________________________________________________________________________________________

Мртов пијан на велосипед – полицијата го привела за да се отрезни

Полицијата во Осјечко-Барањската објаст објави дека во Осијек 52 годишен маж бил приведен во полиција бидејќи во крвта имал 4,21 промили алкохол.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1