Авион на „Луфтханза“ принудно се вратил на аеродромот во Франкфурт


Авион на „Луфтханза“ кој летал од Германија за САД бил принуден да се врати во Франкфурт поради проблем со моторот, соопшти германската авиокомпанија.

Авионот со 276 патници летал од Франкфурт за Атланта.

Авионот се вратил на аеродромот од кој полетал.

lufthanza

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1