Авторот на книгите за заверата 9/11 најден мртов – наводно се убил себе и децата


marshall-murder-suicide

Маршал Филипс пилотот кој ја напишал книгата за теорија на заговор за 9/11 е пронајден мртов, откако ги застрерал своите две малолетни деца и семејното куче.

Михаила Филипс, 14 и нејзиниот 17 годишен брат Алекс, беа најдени мртви во нивниот дом, а се верува дека сето тоа е поради неговата книга за големата конспирација за 9/11 и војната против тероризмот.

Додека тој ја пишувал книгата верувал дека неговиот живот бил во опасност.

lakefront

Според погледот на Санта Барбара за време на пишувањето и предмаркетиншкиот процес, тој изразил еден одреден степен на параноја, бидејќи неговата книга ја обвини администрацијата на Џорџ Буш која била наводно поврзана со Саудиската разузнавачка заедница во обуката на киднапери кои починале во авионите кои биле користени во нападите.

„Размислете за тоа. Официјалната верзија за некои дух (Осама бин Ладен) во некоја пештера на другиот крај од планетата, победувајќи го целиот наш воен естаблишмент на Американска почва, е апсулутно апсурдно.

Вистинската причина за нападот е поради внатрешната воена координирана обука која беше спроведена во Калифорнија, Флорида и Аризона, пишуваше тој 

Пилотот ветеран кој изјави дека бил загрижен за неговата 10 годишна независна најнова книга може да предизвика некои луѓе да имаат проблеми со него“.

Извор – daily mail

Share Button
Љубиша Владимиров

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1