Без секс – Овнот е нервозен, Ракот паѓа во депресија


Прочитајте како ги поднесувате деновите без секс според вашиот хороскопски знак.horoskop seks

Овен
Овните се зависници од секс, така што ни најкратката апстинеција не е прифатлива за нив. За почеток се тешат со порно филмови и литература, но брзо полудуваат.

Koга ќе ја изгубат самоконтолата се претвората во вистински напасници. Нивниот пристап тогаш не е нималку тактичен, а камоли романтичен. Без никаков вовед, на потенцијалниот партнер одма му даваат до знаење дека ги интересира исклучиво физички контакт.

Бик
Успешно се контролираат. На страствените љубовници им е потребно повеќе време за да појдат во акција. Но ако премногу долго немаат секс, ја губат самоконтролата и бараат жртва за секс.

Утеха за својата сексуална фрустрација, Бикот пронаоѓа во храната или во еротските списанија. Брзо се пуштаат во освојување на спротивниот пол, а вистинската страст во нив ќе ја почувствувате дури во креветот.

Близнаци
Тие се љубопитни, сакаат секс и менуваат партнери често. За нив сексот е важен облик на дружење, па кога немаат секс се чувствуваат изгубено и без ориентација. Ќе ја убрзаат потрагата по партнер со помош на своите трикови.

Тие се добри глумци, а посебно ги бива кога сакаат секс. Кога ќе го добијат она што го сакаат, одат во потрага за нова страст, иако претходно ветувале голема љубов, верност, брда и планини.

Рак
Романтичниот Рак е многу еротско суштество, но нем силна потреба за секс. Кога му недостига секс, порадо би бил сам, отколку да во врска со било кој. Се хранат од помислата на вистинска љубов и врска, па долго и можат да издржат без секс.

Кај Ракот емоциите мора да бидат исто толку моќни колку и сексот. Долгото незадоволство може да им прерасне во разочарување, депресија и повлекување во себе. Повеќето живеат и им е подобро во светот на еротските фантазии, со кои го компензират лошиот сексуален живот.

Лав
Ловецо Лав постојано размислува за секс и целосно уживаат во него. Иако вистински уживаат во водењето љубов, сексот го гледаат како потврда на своите вредности и хранење на егото.

Кога апстинира е многу нервозен и склон на вербални расправии. Сака да се фали за своите сексуални подвизи и да ветува незаборавни ноќи. Затоа одлично го прикриваат и недостатокот на секс, сакајќи да ја задржат сликата на голем љубовџија пред останатите.

Девица
Наизглед се ладни и даваат впечаток дека сексот не ги интересира, а всушност се незаситни и желни за љубов. Сакаат нежност и галење, а апстиненцијата им паѓа многу тешко. Па така недостатокот од секс е најлошата работа која може да им се случи и нив и на нивната околина бидејќи стануваат бесни и анксиозни.

Недостаток на сексуална активност го компензираат со работа. Ако од бракот или од врската не добиваат доволно секс, Девиците брзо се ладат и лесно се одлучуваат за двоен живот и неверство.

Вага
Вагите не се зависници од секс, туку од љубов, па осаменоста им е најголема казна, бидејќи без љубов не може да функционираат. Често ја мешаат љубовта со сексот. Затоа за нив апстиненцијата е неподнослива.

Тешко ја поднесуваат самотијата и долгата сексуална неактивност, па лесно стануваат промискуитетни. Тие се вечни заводници, со флертувањето ја хранат душата, па често им здосадуваат партнерите.

Скорпија
Незаситните Скорпии уживаат во сексот. Нивната страствена природа мора да ги задоволува тие нагони, често. Секогаш се спремни за нови еротски искуства.

Ако немаат секс губат самоконтрола и лесно стануваат опседнати со секс. Им се наметнуваат на сите за да го добијат она што го сакаат, упорни до крај. За време на „суша“, често знаат да побараат помош од проститутка.

Стрелец
Темпераментните Стрелци го сакаат сексот на сите начини и во сите варијанти. Но, не се зависни од него. Радо прифаќаат секс за една ноќ, а набргу таа авантура ја забораваат. Сосем му е нормално и да има и да нема секс.

Апстиненцијата ја поднесуваат одлично, а сексуалната енергија ја исфрлаат на забава и спорт.

Јарец
Тие се страствени, но се познати по самоконтролата која им оди од рака како на ниеден друг знак. Тоа не значи дека немаат сексуална желба, напротив страствени се, но многу пребирливи. Јарците се сексуално активни дури партнерот ги привлекува, потоа можат и без секс.

Затоа и најдобро ја поднесуваат апситиненцијата. Можат без секс месеци, па дури и години, а во нивното однесување не би имало никаква промена.

Водолија
Водолиите не се зависни од ништо, колку од сексот, но сепак знаат долго да истрпат. Немаат проблем да кажат колку долго немале секс. Ако го нема ќе се забавуваат со пријателите и на нивен својствен начин ќе чекаат сексот да се случи.

Дури и коа долго апстинираат, не се нестрпливи, бидејќи мразат лесни мети.

Риби
Романтичните Риби често се жртви на своите длабоки чувства, кој влијаат на секој дел од нивниот живот, па и на нивните сексуални активности. Сексот го изедначуваат со љубовта, па секогаш се заљубени во оној со кој иаат секс.

Периодот без партнер, најчесто го поминуваат панично барајќи сродна душа, и не бираат како објектот на својата сексуална желба ќе го довлечкаат в кревет.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1