Без струја повеќе населби во Скопје


strujaБез електрична енергија денеска од 9 до 14 часот ќе останат дел од  бул. АВНОЈ, корисниците од зградите со број: 38, 40/3, 46/1, 48, 50, 64, 64Б, 74Б, во општина Аеродром, и од 8 до 17 часот дел од улицата „Багдатска“, дел од улицата „Рузвелтова“, дел од бул. „Партизански одреди“ бр.59 и дел од улицата „Рампо Левката“, во општина Карпош.

Како што соопштија од Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје, без струја од 10 до 15:30 часот ќе останат и корисниците од улицата „1“ од село Кондово и од 9 до 12 часот корисниците од улицаТА „Прашка“ од бр. 20 до бр.60.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1