Без струја улици во Аеродром, Кисела Вода, Петровец, Карпош и Сарај


Од ЕВН Македонија АД информираат дека утре без електрична енергија ќе останат некои улици во општините Аеродром, Кисела Вода, Петровец, Карпош и Сарај

Во периодот од 07:30 до 12:00 часот, утре без струја ќе бидат корисниците од улиците Димитар Македонски, Кресна и 12 – та Македонска Бригада, во општина Аеродром.
skapa struja sijalici

Во општина Петровец во периодот од 08:30 до 14:00 часот, корисниците од селата Катланово, Брезница, Летевци и Градманци.

Без струја во периодот од 09:00 до 12:00 часот, дел од корисниците од ул. Иван Хаџи Николов во општина Кисела Вода.

Во периодот од 09:00 до 15:30 часот, дел од корисниците кај Матка, како и корисниците од селата Буковиќ, Раовиќ, Грчец, Семениште, Арнакија и Паничари, општина Сарај.

Дел од корисниците од ул. Никола Кљусев, градилиштето за хотел Мериот како и туристичките агенции до УНИ Банка, општина Центар, ќе останат без струја во периодот од 09:30 до 11:00 часот,

Во периодот од 11:00 до 13:00 часот, без струја ќе останат дел од корисниците од ул. Крчин, општина Карпош.

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1