Бил член на Илуминатите, решил да проговори за Путин, Обама, тајните бункери, Садам Хусеин…


Илуминатите со години се меѓу главните теми на теоретичарите на заговор ширум светот, а деновиве американските медиуми на големо ја пренсуваат „приказната“ на еден нивен член кој што решил да открие некои работи.obama-iluminati

Овој пат, можеби за прв пат ја добиваме вистинската слика за она што се случува внатре во тајното друштво после сведочењето на еден нивен поранешен член за американските медиуми.

Некогашниот, наводен член на Илуминатите тврди дека бил регрутиран кога имал само 19 години, но после еден состанок, тој вели дека едноставно морал да побегне од организацијата. Како што вели, член на Илуминатите бил 47 години.

Тој тврди дека актуелниот претседател на САД, Барак Обама е член на Илуминатите и нагласува дека светските лидери се подготвуваат Третата светска војна да ја дочекаат во своите специјално направени бункери.

Како што вели тој, еден од најголемите бункери се наоѓал под аеродромот во американскиот град Денвер.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1