Битола: Мајка сама пријавила дека ги запалила становите на синот


Вчеравечер во 21.00 часот во СВР Охрид дошла Љ.К. (54) од Битола и пријавила дека лично самата се обидела да ги опожари становите на нејзиниот син З.К. (30) од Битола, лоцирани на ул. „Момчило Јорданоски“ во Охрид и на ул. „Питу Гули“ во Битола.pozarnikarot-gasi

Пожарите биле изгаснати од страна на ТППЕ Битола, односно ТППЕ-Охрид. Увид извршиле екипи од ОКТУПА при СВР-Битола и ОКТУПА-Охрид.

Притоа било утврдено дека во станот во Битола целосно се изгорени аголна гарнитура за седење и тепих во дневната соба, тепих во ходник, а оштетена и опожарена е целата покуќнина во кујната, трпезаријата, дневната соба и спалната соба. Додека пак, во станот во Охрид опожарен бил двоседот, а од пламенот оштетен бил и телевизорот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1