Бранко е Џокер – Груевски Бетмен? – кој е Робин?


brankoVSgrujoНа социјалната мрежа фејсбук кружат фотографии. Блогерите се шегуваат на смета на политиката, а омилени за фотомонтажа им се Црвенковски и Груевски.

Откако низ фејсбук се прошири сликата на Груевски во нацистичка униформа, сега нов хит е фотографијата – монтажа на Црвенковски во улога на Џокер, а Груевски Бетмен.

Ако Бранко е Џокер, Груевски Бетмен – ме интересира кој е Робин – е еден од коментарите под оваа фотографија 🙂

branko djoker

grujo betmen

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1