БРАВО ЗА НОВИНАРОТ НА ТВ 21: Однесе жителка на Тимјаник и ја запозна со децата против кои протестираше


Новинарот на ТВ 21 на протест во село Тимјаник против отворањето на дом за деца со посебни потреби покани

и одведе една од жителките која протестираше да се запознае со децата кои се сместени во домот.

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1