Бремена жена на слика од ултразвук го виде ликот на покојниот дедо


Бремената жена останала зачудена кога на снимката на 4д скенерот го видела лицето на нејзиниот покоен дедо како го бакнува нејзиното неродено бебе.78319_1ultra-640x400

Дваесет и едно годишната Жаде Хорнсбу отишла во болницата Харли Стрит во Лондон да го повтори 4д прегледот, затоа што сакала да види како изгледа нејзиното бебе во стомакот.

Кога дошла дома ги разгледала фотографиите, била зачудена кога во аголот го видела профилот на нејзиниот покоен дедо кој починал во 2007 година.78319_Grandad-in-baby-scan2-300x249

Таа изјавила: – Навистина е шокантно. Изгледа исто како него. Се може да се види јасно, очите, носот и устата.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1