Британска пошта ќе ги тужи сопствениците на опасни кучиња


 „Ројал мејл“ изјави дека од почетокот на оваа година вработените биле изложени на повеќе од 30,000 напади, додека според синдикатот, кои ги претставува повеќе од 134,000 поштенски работници, оваа бројка изнесува 5000.
-Нападите на кучињата предизвикуваат повреди и ужасни трауми“, пишува во соопштението на „Ројал мејл“, додавајќи дека против сопствениците на агресивните кучиња ќе биде преземена остра акција.
Од поштата се заканија и дека имаат намера да прекинат со доставата, поради опасните љубимци на сопствениците.

Share Button
Љубиша Владимиров

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1