Брод удри во пристаништето во Њујорк (Видео)


50-ferry-pier-new.n

50 лица се повредени во денешната несреќата кога ферибот во Њујорк, удрил во пристаништето во Менхетн.

Едно лице е во критична состојба со повреди на главата. Околу десетина патници биле евакуирани на носилки со бандажирани глави и вратови.

Фериботот, што во ударен термин доаѓал од Њу Џерси, удрил во кеј финансискиот кварт на Њујорк.

Инцидентот се случил веднаш по 9 часот по локално време.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1