Брука: Фекалиите од кафичите во Охрид го наполнија езерото – нема бањање (ВИДЕО)


Фекалии од кафулињата на плажа во Лагадин се излеаа во водата. Канализацијата речиси еден час истекувала во езерото а сопствениците на кафулињата чекале да дојдат екипи од Комуналец за да ја затворат канализацијата.ohrid433 ohrid323

На туристите им пеостануваше само да се сончаат бидејќи за капење не станува збор.

На видеата се гледа која е количината на фекалии кои се излејаа во езерото
Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1