Детали за пронаоѓањето на 5 жртва во тетовско, починаа дедо и внук


Шеесет и едно годишниот Раиф Јусуфи од селото Лисец кој пред три дена беше пријавен за исчезнат по невремето во Тетово и тетовско е пронајден починат вчера вечерта.

Foto - meteopro.mk

Foto – meteopro.mk

Како што дознава Курир, неговото безживотно тело кое било во фаза на распаѓање го пронашле четворица тетовци во близина на наплатната рампа Тетово-Гостивар. Лицата собирале старо железо кога во нива полна со кал забележале тело на починат маж.

Полициски екипи и јавен обвинител извршиле увид на местото на настанот. Повикани биле најблиските роднини на Јусуфи кои го идентификувале. Неговото тело ќе му биде предадено на семејството за погреб.

Починатиот Раиф е втора жртва во едно семејство од силното невреме. Седум годишното детенце кое е првата жртва која ја зеде невремето му е внук на Раиф. Пред да почне невремето дедото и внукот заедно напасувале овци. Телото на малото момче беше пронајдено во двор од куќа во Речица, исфрлено од водата.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1