Брз и лесен трик: За 1 минута отстранете ги темните кругови под очите


Се  што ви е потребно веројатно веќе го имате во несесерот со шминки – четка за нанесување сенка и црвен кармин, најдобро би било со примеси на портокалова боја.01-podocnici-54382486_collage_63055

Потребно е црвениот кармин да го нанесете на проблематичниот дел со четката, лесно да го протриете за добро да се рамачка, а потоа да продолжите со својата секојдневна рутина на шминкање.

Еве дополнително решение како можете да се ослободите од оваа непријатна појава на лицето.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1