Скандал: Верушевски поседувал снимки од секс со 10-годишно девојче


Девојчиња на возраст од околу 10 години се наоѓаат на повеќе фотографии и едно видео со порнографска содржина пронајдени во компјутерите на Зоран Верушевски, дознава Пресс24 од извори во истрагата.

Девојчето од видео снимката има секс со повозрасен човек.zoran verusevski2

Полицијата според извори на порталот ќе изврши вештачење за да се утврди идентитетот на жртвите.

Доколку се покаже дека девојчињата не се од Макеоднија, за случајот ќе биде известен Интерпол.

Верушевски беше уапсен пред два дена и кај него беа пронајдени содржини со детска порнографија и оружје кое го поседувал без дозвола.

Иако полицијата најави дека кај екс-директорот на Агенцијата за безбедност и контраразузнавање се откриени повеќе тешки кривични дела, засега нема информација за што се работи.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1