Бугарите ни ја бендисаа Зоолшката градина


Скопската Зоолошка градина е посочена како пример за регионот при набљудувањето на бугарските аналитичари на државната телевизија во Бугарија. zoo skopje

Според нивната анализа, животните во Зоолошката градинка во Скопје се спокојни поради условите кои ги имаат.

– Животните во Македонската Зоолошка се спокојни поради просторот во кој живееат, зеленилото со кое се опкружени, слободата која ја чувствуваат – смета новинарката Ирина Григорова.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1