Archive | Балкан RSS feed for this section

Продавам дете, цена по договор!

Вистина или шега сепак некој ќе мора да одговара за поставениот оглас. На страната Купувам – продавам каде што се огласуваат фирми и физички лица се нашол оглас во кој на продажба се нуди бебе, наведува РТС.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Драма во клисура кај Ниш – Карпа влетала во автобус, го онесвестила возачот

Автобус полн со патници кои се враќале од одмор во Турција за влакно избегнал страшна трагедија.

______________________________________________________________________________________________________

Грција ја маваат громови – 35.000 за 2 дена

  За само два дена – викендов петок и сабота во Грција се регистрирани над 35.000 громови, објави „Етнос“. Грција е зафатена од студен бран, кој предизвика невреме и обилни врнежи. А викендов и громовите го треселе грчкото тло.

______________________________________________________________________________________________________

Невин одлежал зад решетки, а државата му нуди 1.000 динари оштета

Земјоделецот Љубиша Лазовиќ, кој поминал 222 дена во притвор под обвинение дека е наркодилер, одбил да прими оштета од државата, која му понудила само по една „црвена“ на ноќ. Тој сега им нуди по 2.000 динари на оние од министерството, за да поминат еден ден во притвор.

______________________________________________________________________________________________________

Србија и Хрватска во војна – сајбер војна

Група српски хакери ноќеска ги срушиле страниците на жупанискиот ХДЗ, спортскиот сојуз во Пожега, неколку туристички агенции во овој град и други интернет страници.

______________________________________________________________________________________________________

Органс Воч: Клиниката Медикус е само мал дел од светскиот ланец на трговија со органи

Клиниката која што ја поврзуваат со обвинувањата за трговија со органи на Косово, била само дел од поширока меѓународна организација која се занимава со трговија со органи, тврди во разговор за BIRN Ненси Шепер – Хјуз директоркана “Organs voc”.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: ,,Налет таква Eвропска Унија каде карта за влез е Геј парада,, – Дачиќ со порака

Претседателот на Владата на Србија и министер за полиција Ивица Дачиќ е веќе нервозен што сите го стискаат за геј парадата.

______________________________________________________________________________________________________

Црно им се пишува на белградските хомосексуалци!

Во Белградската населба Врачар осамнаа плакати на кои група млади луѓе „газат од ќотек“ хомосексуалец, а под фотографијата порака „ Се гледаме во октомври“.

______________________________________________________________________________________________________

Ја претепале и и ја избричиле главата поради „Facebook“провокации!

Две тинејџерки (16 и 17) од Неготин, Србија, киднапирале и малтретирале 13 годишно девојче – ги испровоцирало со своите „Facebook“ коментари испратени на нивна адреса.

______________________________________________________________________________________________________

Будва: Голем бран повлекол во море русинка додека шетала крај плажата – починала

Руската државјанка Б.Т настрадала денес во Будва, кога огромен бран ја повлекол во морето додека по тесен пат се движела кон плажата Могрен-соопштила Црногорската полиција.

______________________________________________________________________________________________________

Словенечки претседателски кандидат: Ќе ја легализирам марихуаната, а на богаташите ќе им го земам целиот имот!

Еден од кандидатите за претседател на претседателските избори во Словенија, контроверзниот Артур Штерн (45) се залага за легализација на марихуаната и укинување на политичките партии.

______________________________________________________________________________________________________

Грција најавува изнајмување на 40 острови

Фондот за развој на Грција одреди 40 ненаселени острови, кои можат да бидат изнајмени на рок до 50 години, со цел да привлечат странски додатни пари, за да може нашиот јужен сосед да го намалат државниот долг.

______________________________________________________________________________________________________

2 месеци се криело за Западно – нилската треска во Србија

Имало заболени од овој вирус и тоа се знаело уште пред два месеци, но се чувало далеку од очите на јавноста, наведува белградски Press.

______________________________________________________________________________________________________

Може да го извадил срцето на мојот брат – Сестра на исчезнато момче за сведокот на УЧК

  ,,Ужасно ми беше додека ја гледав снимката. Ние со години знаеме какви зла се случуваа на северот на Косово, но сите молчеа. Тоа момче, на кого овој човек му го извадил срцето додека сеуште чукало може да е и мојот брат, сигурно е нечиј син, брат, на сите оние 512 исчезнати за кои сеуште […]

______________________________________________________________________________________________________

Одете во Грција за евтини луксузни коли – Грција не знае што да прави со илјадници запленети луксузни возила!

  Додека Грција бара помош за спас од должничката криза, илјадници запленети луксузни возила скапуваат на паркинзите и складовите низ целата земја.

______________________________________________________________________________________________________

Греење на сила: На Црногорец му вградиле радијатори во присуство на полицијата!

Во бутикот на Десмир Дачиќ, со сдски налог му било наложено да стави греење и покрај тоа што истиот тој инсистирал дека не му било потребно.

______________________________________________________________________________________________________

Црна Гора следна за во ЕУ?!

Херман Ван Ромпеј по средбата со црногорскиот претседател Филип Вујановиќ, во Сараево изјавил , дека по Хрватска  следната членка на ЕУ ќе биде токму Црна Гора.

______________________________________________________________________________________________________

Во Словенија тестирањето на Хив како услов за одобрување на кредит

Во јавноста во Словенија, која што ја пренесе хрватскиот дневен печат, се појави невообичаена случка на еден млад брачен пар, кој што поднел барање за хипотекарен кредит во износ од 75,000 евра, кој во банката наишол на невообичаен услов за заклучување на договорот.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1