Archive | Бизарни вести RSS feed for this section

Индијка отрула шестмина роднини со цијанид за да ги контролира семејните финанси

Жена во Индија отрула шест роднини со цијанид поради желба да ги контролира финансиите во семејството. Жената, идентификувана како Џоли Томас од јужната индиска држава Керала, го вршела труењето со цијанид и тоа во период од 14 години, објави Гардијан. Томас (47) станала осомничена дури откако сопругот на сестра и се посомневал во неа. Првата […]

______________________________________________________________________________________________________

Најголемиот сериски убиец призна 93 убиства

Најголемиот дел од жртвите на поранешниот боксер кој убивал во периодот од 1970-та до 2005-та година се жени. Инаку, 79-годишниот Литл отслужува казна доживотен затвор од 2014-та година кога беше прогласен за виновен и осуден за три убиства. Но, сега се покажа дека бројката на убиства кои што ги извршил е далеку поголема. „Иако веќе […]

______________________________________________________________________________________________________

Маж ја уби поранешната девојка, нејзиниот нов дечко, родителите и братот

Пет лица беа убиени во текот на ноќта во местото Кицбухел во Тирол, Австрија, а убиецот е под надзор на полицијата. Убиствата се случиле ноќеска во познатото скијачко одморалиште на Тиролските Алпи, а осомничениот е 25-годишен маж од Австрија. Според локалните медиуми, тој влегол во куќата на поранешната девојка и со огнено оружје смртно застрелал […]

______________________________________________________________________________________________________

Драгослав донирал бубрег за да се спаси 14 год Верица, а нејзиниот татко го заклал од љубомора

Драгослав Тешиќ и ’даде на Верица Бурмазовиќ (14) бубрег во 2006 година и на тој начин и го спаси животот. Една година подоцна, таткото на девојчето Миленко се карал со Драгослав и го заклал на 15 октомври 2007 година! Овој октомври ја одбележува 12-годишнината од едно од најбизарните злосторства во Србија, кој сè уште ги […]

______________________________________________________________________________________________________

Марјана си ја отрула свекрвата, па се исповедала кај оџа

Обвинителството за тешки злосторства на Албанија бара 35 години затвор за Марјана Цмета, обвинета дека ја отрула свекрвата со отров на 30 април 2018 година. Убиството на Лирије Лами се случило во Камез, Албанија. Дваесет и двегодишната снаа Марјана во исповед кај оџа раскажала како ја измамила двојно постарата свекрва да го испие „магичниот сок“, […]

______________________________________________________________________________________________________

ПЕНЗИОНЕР 23 ЧАСА чекал во болница и НА КРАЈОТ ПОЧИНАЛ: Камерите ја снимиле скандалозната негрижа на лекарите (ВИДЕО)

Италијанскиот пензионер Џузепе Рамонино почина во болницата во Монкалиери, во близина на Торино, по 23-часовно чекање на преглед, што било снимено и од надзорните камери. Адвокатот на неговото семејство Габриел Ровет изјави дека иако не знае дали починатиот би можел да биде спасен, вработените во болницата секако не дадоа соодветна помош. Пензионер од Ла Лоџ, […]

______________________________________________________________________________________________________

ПЕЈАЧКА од Босна УАПСЕНА за убиство, сама се пријавила во полиција

Сунита Хиндиќ-Бошњаковиќ е осомничена за убиството на добро познатиот сопственик на ресторан , Нино Иванковиќ од Буна кај Мостар. Сунита се предаде на полицијата во местото Тербет кај Травник по еднодневната потрага. Вчера рано наутро, во вилата Иванковиќ во Буна кај Мостар било пронајдено безживотното тело на Нино Иванковиќ. Пронајден е пиштол до телото, па […]

______________________________________________________________________________________________________

Загина момче , кое заспало додека си играло на мобилен

Младиот гејмер заспал играјќи на својот мобилен , кој останал покрај него додека се полнел. Састра Мо-ин од Тајланд е најден мртов , а неговата тетка изјавила дека го нашла како лежи во креветот со раката до продолжниот кабел на кој ги полнел мобилниот и другите уреди за гејмање. Таа тврди дека веднаш ја исклучила […]

______________________________________________________________________________________________________

Татко со 5 годишната ќерка скокнал под воз – девојчето преживеало (Видео)

Американецот Фернандо Балбуена со 5- годишната ќерка во скут скокнал под воз во понеделникот во подземната станица во Њујорк. Тој починал на лице место, а детето преживеало и тоа за чудо без никакви повреди. Очевидци велат дека тој скокнал под возот држејќи го детето во раце, а тие занемеле од страв мислејќи дека детето и […]

______________________________________________________________________________________________________

Во луксузен ризорт во Африка , до смрт избодена бремена жена (ВИДЕО)

Полицијата трага по двајца мажи , кои на спиење ја избоделе до смрт Карен Тарнер (31) , додека нејзиниот сопруг го преживеал нападот. Брачниот пар бил на одмор во луксузно одморалиште во Јужна Африка , кога во три часот по полноќ , ден откако го прославила роденденот , две лица влегле во хотелската соба и […]

______________________________________________________________________________________________________

Нарко дилерот кој преправен во својата ќерка се обиде да избега од затвор пронајден мртов

Затворските власти во Бразил го пронашле мртов во ќелијата осудениот нарко дилер Клаувинја да Силва, три дека откако пропадна неговиот обид за бегство. Управата на затворот верува дека Де Силва се обесил, наведува БиБиСи. Тој пред неколку дена се обиде да избега од затвор така што на лицето навлече силиконска маска, стави перика и наочари […]

______________________________________________________________________________________________________

Србин му го пресече вратот на сограѓанин пред очите на туристи

Пред очите на шокираните британски туристи во шпанското летувалиште Коста дел Сол , Србин врзал свој земјак на балкон , го соблекол гол и му го сечел вратот. Грозоморниот чин се случувал на балкон на трет кат во една зграда недалеку од пристаниѓтето Дукеса, пред очите на престрашени британски туристи, пишува порталот „Olivepress”. Мажот бил […]

______________________________________________________________________________________________________

ФОТО: Ова се убиените сестри во Загреб

Хрватска е во шок после незапаметеното злостроство во кое Игор Наѓ уби 6 лица, меѓу кои 3 жени, 2 мажи и едно 10-годишно дете. Поштедено е само бебето кое го имал со една од жртвите. После избегал, а кога полицијата го опколила извршил самоубиство. Убиецот Игор Наѓ неколку часа по шесткратното убиство е пронајден мртов […]

______________________________________________________________________________________________________

Телото на атрактивна руска докторка најдено во кофер (ВИДЕО)

Руската полиција трага по убиецот , кој брутално јас уби младата и атрактивна докторка Екатерина Карагланова, чие тело било најдено со пресечен врат и ставено во торба во нејзиниот изнајмен стан. Познатата руска докторка , која популарноста ја стекна на социјалните мреѓи и на Инстаграм има над 86 000 следбеници , е најдена мртва со […]

______________________________________________________________________________________________________

Двојник на Меси успеал да легне 23 жени

Иранецот Реза Парастеш, кој изгледа многу слично како капитенот на Барселона, Лионел Меси, е обвинет за заведување девојки, објави „Антена 3“. Според извештаите во медиумите, 23 жени го обвинуваат човекот кој се претставувал како 32-годишниот Аргентинец и спиел со нив. – Оваа вест го претвори општеството против мене. Лажни вести. Ако ова е вистина, тоа […]

______________________________________________________________________________________________________

Умрел во тешки маки: Ова е вистината за пожарникарот од Чернобил

“Во последните два дена искашлуваше парчиња од своите бели дробови и црниот дроб. Се гушеше од своите органи”, вели неговата сопруга. Екипата која работела на серијата во неколку наврати зборувала за настанувањето на серијата, а познато е дека речиси сите ликови во серијата се реални, освен нуклеарната физичарка Улана Коумјук, чиј лик всушност ги претставува […]

______________________________________________________________________________________________________

Мајка и ќерки близначки пронајдени мртви во стан во Виена

Полицијата во еден стан во Виена пронашла три тела, на жена и две ќерки близначки, пишува ОЕ24. Во станот живееле 45-годишната Весна со потекло од Србија и нејзините 18-годишни ќерки близначки. Вратата морала да биде урната од пожарникари и полицајци откако загрижена пријателка на семејството ги барала, па откако долго време не можела да стапи […]

______________________________________________________________________________________________________

Србинот кој ја уби сопругата со бејзбол палка во Лас Вегас, не се кае (ВИДЕО)

Србинот Слободан Миљуш (37) , кој во Лас Вегас ја уби со бејзбол палка својата сопруга вели дека не се кае и дека му се одмаздил на таткото на сопругата. Србинот од Хрватска , кој живее во лас Вегас по семејна казна ја убил својата сопруга Звездана Бенцун , која веднаш им подлегнала на повредите. […]

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1