Archive | Бизарни вести RSS feed for this section

Зоран ја убил сопругата со три куршуми среде улица во Италија, па си пукал во уста

Србинот, 40 годишниот Зоран Луивановиќ денеска ја убил својата сопруга 33 годишната Тамија Дугалиќ, исто така од Србија, среде улица во Виченца и побегнал, а потоа извршил самоубиство, пренесуваат италијански медиуми. Како што јавува агенцијата Анса, тој се убил пукајќи си во уста. Луивановиќ со три куршуми ја усмртил сопругата Тамија Дугалиќ и потоа избегал. […]

______________________________________________________________________________________________________

Исчезнале над 400 000 долари собрани како донација за бескуќник (ВИДЕО)

Приказната за хуманиот бескуќник го трогна светот и почнаа да се собираат пари во специјален фонд за Џони Бобит , каде донирале над 14 000 луѓе . Но , собраните 400 000 долари на чуден анчин исчезнале. Денеска пред судот одговараше двојката Марк Дамико и Кејт Меклур , кои ја покренаа акцијата. Нивните адвокати потврдиле […]

______________________________________________________________________________________________________

Камерите снимија како дете го удира гром: По три дена се разбуди од кома

Џосаја Вајдмен (13) се шетал со пријател по паркот во Ел Мираж, во Аризона, кога го удрил гром. На снимката од надзорната камера јасно се гледа дека тинејџерот прво го осветлило светло, потоа го фрлило во воздух, а тој паднала на глава и останал да лежи неподвижно. За среќа, детето се опорави и во медиумите […]

______________________________________________________________________________________________________

Сакаа да докажат дека луѓето не се зли – ИСИС ги уби

Џеј Остин и Лорен Гогеган одлучиле да ги напуштат своите работни места во Вашингтон и да се упатат на пат околу светот. „Се заштитив од животот во кој најубавите часови ги поминувам пред екран“, напиша Џеј на својот блог пред да даде отказ. Парот во доцните 20-ти своето патување го документирал на Инстаграм и заедничкиот […]

______________________________________________________________________________________________________

Се скарал со сопругата – влетал дома со авион

Пилот на мал авион загина , кога намерно влета со авионот во својата куќа во близина на влезот на кањонот Пејсон во државата Јута. Ноќеска околу 2.30 часот по локално време мажот се забил со малиот авион во куќата , а неговата соптруга и детето поминале без повреди . Пилотот најверојатно намерно се забил во […]

______________________________________________________________________________________________________

Грција: Жени држеле во стан како инкубатори, а потоа им ги продавале децата

Грчката полиција на Халкидики уапси девет лица, од кои 8 бугарски државјани, под сомнение дека се членови на криминална група која се занимава со продажба на новороденчиња на грчки семејства без деца. Грчката полиција уапси тројца мажи и пет жени од Бугарија, како и уште едно лице за кое нема податоци за националноста, пренесоа бугарските […]

______________________________________________________________________________________________________

Трагале по исчезнато дете, а пронашле 11 деца под земја, живееле во нечовечки услови

Во еден магацин во американската сојузна држава Ново Мексико пронајдени се 11 изгладенети деца на возраст од година дена до 15 години. Децата се држени во ужасни услови, под стража од вооружени мажи, соопшти полицијата. „Полицаец сум 30 години, но вакво нешто не сум видел. Тоа е неверојатно“, рече шерифот Џери Хогрефе. „Беа толку слаби […]

______________________________________________________________________________________________________

Продавале новороденче старо само четири дена: Полицијата разби монструозна група

Грчката полиција уапси девет лица, кои се осомничени дека се дел од мрежа што се занимавала со препродажба на новороденчиња на двојки кои не можат да имаат деца. Полициската акција била спроведена во реонот на Атина, откако двајца припадници на полицијата, кои се претставиле како брачна двојка што нема деца, стапиле во контакт со криумчарите. […]

______________________________________________________________________________________________________

ВИДЕО: Камерите снимиле стравичен пад на авион – пилотот се обидувал 3 пати да го приземји, но залудно

Мал авион се срушил за време на полетувањето во Сао Паоло, при што загинал пилотот Антониот Траверси, а 6 патници се повредени.https://youtu.be/ySlQrXm5Rbw Падот на авионот го снмила камерата која ја снима пистата на аеродромот. Пожарникарите успеале да го извлечат телото на пилотот и на уште 6 повредени. Бразилските власти ја испитуваат причината за несреќата. Авионот […]

______________________________________________________________________________________________________

Заев и Борисов заедно ќе го одбележат Илинден во Благоевград

Македонскиот премиер Зоран Заев и бугарскиот премиер Бојко Борисов утре во во Благоевград заедно ќе ја одбележат 115 – годишнината од Илинденското востание, соопшти владината прес-служба. Двајцата премиери ќе учествуваат на церемонијата на положување венци и цвеќе на споменикот на Гоце Делчев, на плоштадот „Македонија“ во Благоевград. Ова ќе биде втора заедничка прослава, по потпишувањето […]

______________________________________________________________________________________________________

Пилот жив изгоре во авион: Успеа да слета и да ги спаси патниците, но за него веќе беше доцна

Пилот на авион загина, а шестмина патници го преживеаја падот на помал авион при слетување на аеродром во Сао Паоло. Страотната несреќа се случи во неделата навечер, а како што пренесуваат медиумите, пилотот буквално изгорел во кабината, цело време довикувајќи помош. Кога спасувачите стигнале, веќе било доцна, а пилотот починал од ужасни изгореници. Во тек […]

______________________________________________________________________________________________________

Уапсен главниот осомничен за пожарите во Атина: Се обидел да ги прикрие трагите, па е уапсен

Еден маж на возраст од 65 години е приведен како главен осомничен за подметнување на пожарите во источна Атика, недалеку од Атина минатиот понеделник.Мажот чиј идентитет не е откриен во јавноста, навдно е жител на градот Пантелија, во северниот дел на Атика. Според зборовите на неговите соседи во минатото палел ѓубре и суви гранки, а […]

______________________________________________________________________________________________________

Пералната почнала да работи, а внатре го видела лицето на своето дете (3) како вреска без глас

Знам дека ќе ме осудат како лоша мајка, но сакам да ги предупредам другите луѓе за ова да не им се случи, напиша Линдзи Мекајвер на Фејсбук започнувајќи ја приказната за најужасниот настан од својот живот. Линдзи и нејзиниот сопруг на 8 јули купиле нова „фенси“ машина за перење алишта и ги предупредиле своите три […]

______________________________________________________________________________________________________

Бразилски адвокат ликвидиран пред очите на своето семејство (Видео)

На застрашувачка снимка, направена од надзорна камера во државата Пернамбуко во Бразил, се гледаат последните моменти од животот на бразилски адвокат кој беше брутално ликвидиран пред очите на своето семејство. Адвокатот заедно со својата сопруга и малолетна ќерка излезе од семејното возило и ѝ го предаде детето на сопругата во моментот кога сфати дека ќе […]

______________________________________________________________________________________________________

Мајка објавила фотографија од ќерката на умирање:„Сакам да ги предупредам сите што може да се случи од една таблета“

Откако 15-годишно девојче умрело поради конзумирање на една екстази таблета, нејзината мајка одлучила да објави слика од последните моменти на нејзината ќерка со цел да ги предупреди другите. Шакира Пелјо колабирала во петокот вечерта, а само еден ден подоцна почина во болница по наводно голтање само една таблета на која стоело логото на брендот Duplo. […]

______________________________________________________________________________________________________

Медицинскa сестрa принудувала жени на проституција со вуду обреди

Медицинската сестра од Лондон, Жозефин Ијаму, е осудена на 14 години затвор поради обид да принуди пет Нигеријки да работат како проститутки во Германија, со закана со вуду обреди. – Покажавте целосен презир кон добронамерноста на тие жени. Не ги сметате за човечки битија, туку за робови кои треба вам да ви носат пари – […]

______________________________________________________________________________________________________

Трагедија на екскурзија: Врсниците ја нашле Сара (16) мртва – починала од тампон

Училишниот екскурзија заврши со трагедија, кога тинејџерката Сара Манитоски (16) од Канада е пронајдена мртва, а сега е утврдена и причината за нејзината смрт. Сара, нејзините врсници по враќањето од појадокот ја пронашле како лежи на креветот во безсознание покрај вклучениот аларм. Болничарите се обиделе да ја реанимираат, но безуспешно. Утврдено е дека девојчето починало […]

______________________________________________________________________________________________________

ВИДЕО: Градоначалник убиен пред целата јавност – терал уапсени наркодилери да парадираат, одмаздата беше брутална

Градоначалникот на Танауан на Филипини, Антонио Кондо Халили денеска е убиен за време на церемонијата на кревање на знаме. Се претпоставува дека Халили е погоден само од еден куршум додека заедно со над 100 службеници и новоизбрани лидери ја пееше националната химна на паркинг пред градското собрание, а потоа напаѓачот побегнал. <span data-mce-type=”bookmark” style=”display: inline-block; […]

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1