Archive | Црна хроника RSS feed for this section

Затвореник во Шутка фатен среде секс во затворското WC

Полицаец од затворот во Шутка морал да тропа на вратата на тоалетот во притворното одделение за да го прекине затвореникот кој неможел да издржи, а да не води љубов со својата свршеница која дошла во посета.

______________________________________________________________________________________________________

Дваесет годишно момче загина во тешка сообраќајна несреќа

Кристијан С. (20) од Вевчани, загина во тешка сообраќајна несреќа што се случи на патот Вевчани – Горна Белица.

______________________________________________________________________________________________________

Крадец се офајдил во Скопје – успеал да ги обие сефовите во стан

Околу 70.000 евра вкупно успеал да украде крадец од стан во Скопје.

______________________________________________________________________________________________________

Две малолетни момчиња најдени обесени

Две момчиња на возраст од 16 и 19 години се пронајдени мртви.

______________________________________________________________________________________________________

Фото: Скриени меѓу буриња во камион –фатени 4 пакистанци

Четворица мигранти од Пакистан вчера се обиделе преку граничниот премин Богородица да влезат во Македонија.

______________________________________________________________________________________________________

Загина велосипедист на патот Прилеп – Битола

Прилепчанецот Димитрие им подлегна на повредите здобиени откако во него удри камионџија кој побегнал од местото на несреќата.

______________________________________________________________________________________________________

Пред очите на полицијата охриѓани претепале момче

  На плажата пред хотелот „Макотекс“ во Лагадин, тројца охриѓани крвнички тепале  29 годишно момче од Пештани.

______________________________________________________________________________________________________

Раководител на „Лукоил“ украл 2.5 милиони денари

Кривична пријава за И.К.(33) од Струмица, раководител на бензинската пумпа „Лукоил Македонија“ за сторени кривични дела „затајување“ и „злоупотреба на службената положба и овластување“.

______________________________________________________________________________________________________

Го киднапирал за да изнуди информација каде му е лаптопот

Кривична пријава за 24 годишен тетовец осомничен за кривичното дело „противправно лишување од слобода“.

______________________________________________________________________________________________________

Кој го избоде екс презентерот на МТВ во неговиот стан – крадец или убиец?

Новинарот Дејан Давидовски, кој порано беше презентер во МТВ е жртвата кој во неделата беше избоден во сопствениот стан во Капиштец. Напаѓачот му нанел 6 повреди со нож во пределот на стомакот, а претходела и физичка борба и многу викање.

______________________________________________________________________________________________________

46 годишен скопјанец прободен со нож во стомакот – се обидел да го совлада напаѓачот кој му влегол во станот во Козле

Вчера околу 22.20 часот, вистинска драма се одвивала на ул.„Васил Ѓоргов“ во  Козле во близина на агенцијата за вработување.

______________________________________________________________________________________________________

Крадци од пензионер одзеле 215 илјади денари

67 годишниот Љ.Ц. останал без своите 215 илјади денари откако додека влегувал во влезот на својата зграда која се наоѓа на булеварот „Јане Сандански“ бил нападнат од страна на непознат сторител.

______________________________________________________________________________________________________

Фрлена бомба во дворот на директорот на затворот во Прилеп

Од експлозијата, повредени лица нема, а оштетени се фасадата на куќата и стакла на неколку прозорци и направен е кратер во тревникот пред куќата.

______________________________________________________________________________________________________

Убиецот на двајцата лихвари од Македонија уапсен во Доминиканска Република

Пораталот Хој од Доминиканската Република објавува дека е уапсен Ѓорѓи Топаловски, извршител на двојно убиство кој беше баран и преку Интерпол.

______________________________________________________________________________________________________

Татко-монструм во Куманово 3 години ја силувал сопствената малолетна ќерка

З.А. од Куманово кој има 44 години, во повеќе наврати изминативе три години извршувал присилни полови напади и обљуба врз својата малолетна ќерка.

______________________________________________________________________________________________________

Ги избодeл со нож зошто зборувале лошо за бездомниците!

Прилепчанец кој привремено бил сместен во детско одморалиште во село Љубанци ги избодил со нож двајцата браќа кои биле дојдени на гости кај вујко им, откако слушнал дека зборуваат нешто лошо за луѓето сместени во одморалиштето.

______________________________________________________________________________________________________

Силувачите на малолетната кумановка поминаа само со куќен притвор!

Домашен притвор за силувачите на 13 годишното девојче од Куманово по распитот кај истражен судија.

______________________________________________________________________________________________________

Загина параглајдерист во Виница

Параглајдерист од Виница утринава околу 8 часот е донесен во безживотна состојба во болницата во Кочани.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1