Четврти случај на коронавирус, заболена директорката на Клиниката за кожни болести


Директорката на Клниката за кожни болести е четвртиот потврден случај заболен од коронавирусот во земјава.

Таа пред една недела допатувала од Италија и изминатите пет дена редовно одела на работа, истакна денеска на прес-конференција министерот за здравство Венко Филипче.

Добро е што колешката не била изминатите денови во амбуланта, рече Филипче и изрази огромно разочарување од непочитувањето на препораките од страна на здравствен работник.

– Таа е стабилна и има лесна клиничка слика, додаде Филипче на прес-конференција во Владата.

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1