Чистачката на МРТ хит на социјалните мрежи – Фото


На Твитер се појави фотографија од студиото на Македонската телевизија каде при реализацијата на програмата „Дебата Избори 2014“ во кадар се појави џогерот на чистачката. Твитерџиите веќе направија различни шеги со оваа фотографија која стана хит.

Росаура е лик од шпанската серија „Касандра“ која глумеше слугинка.

Фото – ЗаСе

rosaura

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1