Чудо во Србија: Воочи Велики петок река целосно поцрвене (Фото)


Реката Кубрушница во својот ток низ српскиот град Арангеловац добила црвена боја. На социјалните мрежи од синоќа воочи Велики петок, се поставуваат фотографии од водата во реката која примила силна црвена боја.rekata500

Надлежните екипи се упатиле на терен за да проверат за што станува збор. Од Општината Топола веќе поднеле кривична пријава против непознато лице поради опасното загадување на реката.

Мештаните сметаат дека се работи за некаква киселина, која протекла низ водата на реката.reka500

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1