Да ги набијам на к… – новинарка на ХРТ на Фејс за политичарите (Фото)


,, да ги набијам на к… Милановиќ и Јосиповиќ и нивните мислења за војната и ослободителната пресуда, напишала на фејсбук новинарка на ХРТ Хелена Крмпотиќ.

Новинарката коментирала за ослободителната пресуда на Готовина и додала ,, ако барем малку наликуваме на држава, уште денес би биле спалени на клада на Марковиот плоштад”.

Во коментаритер ја предупредиле да се однесува цивилизирано и без вулгарности, на што одговорила дека и е “полн к…. цивилизираност. Издаици на хрватскиот народ. Срам ми е каде живеам”.

Уште и додала дека на премиерот и претседателот би им ги намонтирала главите на улица за да кучињата мо.. на нив”.

Покрената е интерна истрага во ХРТ по која ќе се знае дали и како ќе биде казнета новинарката поради говор на омраза кои според нив не доликува на еден новинар на јавниот сервис.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1