Да ти се згади – похован пилешки стек со црви во познат супер маркет во Скопје (ВИДЕО)


Видеово е денеска објавено на YouTube со следниов текст:

Ручек време, пауза од работа, па одлучив да јадам похован пилешки стек со кашкавал од СП Mаркет (кај пазарот Тафталиџе).

Се враќам на работното место, го отворам стекот. Стекот ВРИЕШЕ ЦРВЈА. Ми се згади, одвратна глетка за мене, а и за останатите вработени во фирмата.stek so crvi

Ова е срамота, вакво нешто несмее да се дозволи. Пријавив во агенцијата за храна и ветеринарство. Се надевам на засилени контроли за време на летниот период.

Сакам да останам анонимен, но ве молам за што е можно поголемо споделување на социјалните мрежи како би се подигнало нивото на храна што се продава во сите маркети во државата.

ZaSe.mk

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1