Дали може навистина да се умре од страв?


poltergeist-06Научниците велат дека иако е редок феномен, умирањето од страв всушност може да се случи. Токму ова го објаснува Ханк од YouTube каналот SciShow.
Зборува за механизмот во човечкото тело што се активира кога сте плашите, и како некогаш овој механизам може да излезе од контрола.
Погледнете го видеото:
Kajgana.com
Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1