Даниел беспрекорен: И отпеа, и одигра – подобро и од оргиналот – роден за на сцена (Видео)


dan500 (1)Даниел Кајмакоски вечерва го отпеa големиот хит „Wake Me Up“ од Авичи и дефинитивно никого не остави рамнодушен.

И членовите на жирито не штедеа комплименти за настапот на Кајмакоски.

Според Кики Лесендриќ дури Даниел ја отпеал песната подобро и од оригиналот.

Емина рече дека е фантастичен и дека е во најдобро светло до сега.

Кристина рече дека е роден да го прави ова и дека изборот на песна е одличен.

Ова е оргиналот од песната која ја изведе Даниел

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1