Дечиња добиле со сериозни изгореници додека биле во градинка – Мајката револтирана


Мајка од Оклахома останала шокирана откако ги видела изгорениците на своите деца кои ги добиле за време на играње во училишниот двор.opekotine-djeca-31
26- годишната мајка случајот го пријавила во полиција, затоа што децата не биле заштитени од екстремно високите температури.
Момчињата кои се на возраст од 5 и 7 години на кожата добиле огромни меури од изгореници по што морале да ги хоспитализираат.opekotine-djeca-2-305x357
Откако биле пренесени во локалната болница, поради сериозноста на изгорениците биле испратени во детската болница во Галвстон.
Воочени се изгореници од втор степен, а се очекува момчињата да бидат задржани во болница од четири до пет дена.
Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1