Дел од Центар денес без вода


Дел од жителите на општина Центар поради дефект во водоснабдувањето ќе останат без вода.

Без вода ќе останат објеките лоцирани на булеварот „Св. Климент Охридски“ и на дел од булеварот „Митрополит Теодосиј Гологанов“. Водоснабдувањето ќе биде прекинето од 09:30 часот. Како што информира РЦУК на Град Скопје, прекинот е поради отстранување дефект на булеварот „Св. Климент Охридски“, пред „Букет“.

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1