Демолирано училиштето во Врапчиште


Наставниците и учениците утринава затекнале искршени прозорци на училиштето „Сали Лиси“ во општина Врапчиште.

Засега непознати сторители во текот на вчерашниот ден со камења ги искршиле прозорците на училиштето – вкупно 14. Истото училиште пред неколку месеци го посетија крадци кој со себе однесоа 30 сетина училишни лап топ компјутери.

Направен е увид од страна на полицијата, се трага по сторителите.

Tags: , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1