Ден на жалост утре во Кичево


soobrakajka - brza pomosДен на жалост утре во Кичево, поради трагичното загинување на трите млади момчиња, во сообраќајна незгода, која утрово се случи на улицата „Ужичка република“, пренесува МИА

Општина Кичево ги одложи сите културни манифестации и спортски активности предвидени за утре, а знамињата ќе бидат спуштени на половина копје.

Локалната самоуправа апелира до сите институции да ја почитуваат одлуката.
УТВРДЕН ИДЕНТИТЕТОТ НА ЗАГИНАТИТЕ ВО КИЧЕВО – СИТЕ НА 25-ГОДИШНА ВОЗРАСТ
СТРАОТНА СООБРАЌАЈКА ВО КИЧЕВО: „ГОЛФ“ УДРИ ВО КУЌА, 3 ЛИЦА ЗАГИНАА

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1