ФОТО: Спречен обид за поставување на Албанското знаме на Скопско Кале


zname-albansko-kale

Полицијата рано утринава спречила неколкумина млади Албанци да го постават албанското знаме на ѕидините на скопската тврдина, јавуваат медиумите на албански јазик повикувајќи се на информација што ја пласира телевизијата Алсат М.

Според јавувањата, немало посериозен инцидент.

Sitel

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1